22 Nisan 2012 Pazar

İkinci yaşın dolmasına iki gün kala

Günlerimiz son zamanlarda fazlasıyla koşturmalı ve stresli geçiyor. H.'nin pasaport yenilemesinde aksilikler çıktı. Şu an pasaport postanede fakat haftasonu ve 23 Nisan tatili dolayısıyla alamıyoruz. Vize yenilemek için Amerikan Konsolosluğu randevumuz ise 24 Nisan Salı sabahı, 7:30'da. Bakalım işleri zamanında halledip uçağımıza yetişebilecek miyiz :l

Bu yılki Türkiye gezimizin keyifli olduğunu söyleyemeyeceğim, öncelikle oğlumuz için. Yavru son dört azı dişinin ikisini çıkarabildi, çok çok sıkıntılı oldu. Burada kaldığımız ilk bir ay boyunca doğru düzgün uyumadık.Kucağımızda iki dakika durmayan çocuk benim yakamdan inmez oldu. Tahmin ettiğim gibi babasının yokluğundan kaynaklı bir korkuydu annesinin de gidecek olması. Ne zaman ki baba geldi, çocuğumuz huzura erdi. Hataymış çocuğu babasından iki haftadan fazla ayrı tutmak (en kötü ayrılık böyle olsun elbet.


Bizler bu işlere kendimizi kaptırmışken oğlumuzun doğum günü geliverdi.İstanbul'da olacağız doğum gününde. Fakat anne babası vize peşinde koşturuyor olacak. Akşamında küçük bir pasta keseriz herhalde. Bir iki gün sonra babanne ve dedesi bizi uğurlamaya gelecek. Onlar da istiyor birlikte mum üflemeyi. Bol pastalı ama plansız bir doğum günü haftası olacak anlaşılan.

Bu son dönemler de babasının da gelmesiyle epey keyiflendi. Bana olan aşırı düşkünlüğü azalsa da beni rahatsız edecek boyutta hala. Sözel olarak atak yapmış durumda. Gerçi böyle söyleyince şakır şakır konştuğu zannedilebilir. Maalesef öyle değil :) Mümkün olduğunca az kelime kullanarak yaşıyor bizimki. Son zamanlarda insanları ve hayvanları kadın/erkek, anne/baba/çocuk, nene/dede/annanei olarak gruplandırıyor. Kendi kendine devamlı anlamlı anlamsız bir sürü şey söylüyor. Akıllı telefon kullanma konusunda buradakileri şaşırtacak kadar usta. 'Application' listesine girip dilediği oyuna veya çizgi filme ulaşıp oynuyor/izliyor, beğenmedinde değiştiriyor. Şu sıralar Filin Banyosu'nu çok seviyor :)

Sandalye veya sehpaları dilediği yere taşıyıp ulaşmak istediğine ulaşıyor uzun bir süredir. En son kapının sürgüsünü açıp kilidini de çevirerek evden kaçarken yakalandı. Tırmanma konusunda her gün kendi rekorlarını kırıyor. Açılamaz zannedilen tüm kilitleri açabiliyor. Balikesir'de alıştığı suyla oynama konusu saplantıya dönüşmüş durumda. Bıraksak saatlerce musluk başında ya da küvette durur. Banyo ve tuvalet kapılarını kilitli tutmak zorundayız.

Son olarak dün akşam sehpadan koltuğa atlayıp dururken kafasını sehpaya çarpıp 2cm uzunluğunda yüzeysel bir şekilde kanattı. İlk kafa yarığını da iki yaş öncesine yetiştirmiş oldu.Şimdilik bu kadar olsun :)


3 yorum:

 1. oğlumun yaşdaşının yeni yaşı şimdiden kutlu ve mutlu olsun.. sevgilerimi yolluyorum çok çok:)

  YanıtlaSil
 2. Fotograflar cok guzel! Ilgar ne kadar buyumus, inanilmaz! Kutlu olsun efenim dogum gununuz :) Nice nice yillara!

  YanıtlaSil
 3. Harikasınız... siz oradayken bir Istanbul yapabilsem hiç fena olmayacak :)
  Doğumgününüz kutlu olsun. İyi ki doğurdun, iyi ki doğdun :)

  YanıtlaSil